fbpx
ENRU

Empatiškas bendravimas

Rolandas Būbelis – koučingo specialistas, tyrinėjantis įvairias saviugdos temas (ypač empatiją ir atjautą, atsakomybę ir lengvumą, pokyčius ir pagarbą riboms) ir buriantis žmones į Empatijos Bendruomenę (empatijosbendruomene.lt). Saulėtose naktyse dalinsis Empatiško Bendravimo praktika.

Empatiškas Bendravimas (angl. Nonviolent Communication – NVC) yra Marshall’as Rosenberg’as sukurta metodika, kurios paskirtis padėti užmegzti geresnį ryšį su savimi ir kitais tam, kad būtų lengva suprasti save ir vienas kitą, spręsti konfliktus ir visaip kitaip praturtinti gyvenimą. Rosenberg’as savo metodikai suteikė tokį neįprastą vardą, norėdamas susieti su Gandžio taikiu nesmurtiniu judėjimu (Nonviolent Movement) bei induizmo terminu „ahimsa“ reiškiančiu „nesužeisti“. Lietuviškai pavadinimas (Nesmurtinis Bendravimas) skamba neįprastai, todėl dažnai vartojami kiti pavadinimai (Empatiškas ar Atjaučiantis Bendravimas). Taip pat vartojamas pavadinimas Žirafos Kalba (Giraffe Language), nes žirafa naudojama kaip simbolis, kadangi iš visų sausumos gyvūnų turi didžiausią širdį. Žirafos priešingybė – šakalas, kuris simbolizuoja kaltinantį, smerkiantį, baudžiantį, pataikaujantį mąstymą ir elgesį.

Praktikoje per buvimą čia ir dabar su tuo, kas gyva mumyse, ką jaučiame, ko trokštame, pažinsime, kurie „šakališki“ mąstymo bei kalbėjimo būdai silpnina ryšį bei mažina galimybes patenkinti poreikius, ir mokysimės kaip juos transformuoti į „žirafiškus“ ir pasiekti norimų pokyčių.

Praktikai atsineškite rašymo priemonę.

15